50. Yılda 50 Fotoğrafta Hacettepe Sergisi

Hacettepe Üniversitesi’nin bugününü fotoğraf karelerine saklayıp 50 yıl sonrasına şahit olarak bırakmak üzere sosyal medya üzerinden “50. yıla iz bırakmak ister misiniz?” çağrısıyla başlattığı “Sizin Gözünüzden Hacettepe - Deklanşöre Bas!” etkinliği yoğun ilgi gördü, büyük bir katılım sağlandı.

Duayen gazeteci, foto muhabiri Coşkun Aral’ın, “Hacettepe Konferansları” konuğu olacağından yararlanılarak kendisine bu etkinlikte jürilik teklifi götürüldü. Kabul ettiğini bildirdiği 4 Mayıs’ta, katılımcılara duyuru yapıldı. Bu tarihe kadar gelen fotoğrafların, Coşkun Aral’ın değerlendirmesine sunulacağı bildirildi. Hacettepeliler, deklanşöre basmaya, gönderdikleri fotoğrafların paylaşımı da halen devam ediyor.


Sonuçta Coşkun Aral, arasında öğrencilerin yanında akademisyen, personel, yolu bir şekilde Hacettepe’ye düşüp de deklanşöre basmadan geçmeyen yüzlerce katılımcının fotoğrafları arasından 50’sini seçti. Bunlardan 4’ünü de derecelendirdi.

Dereceye girenler 22 Mayıs’ta açıklanırken seçilen fotoğraflar da Beytepe Kongre Merkezi’nde “50. Yılda 50 Fotoğrafta Hacettepe” başlığı altında sergilendi. Fotoğraf sergisinin açılışı Rektör Prof. Dr. A. Haluk Özen ve Coşkun Aral tarafından gerçekleştirildi.