Konferanslar

Hacettepe Üniversitesi, 50. yıl dönümü kutlamaları çerçevesinde Sıhhiye ve Beytepe Yerleşkelerinde gerçekleştirilen etkinlikler ve programlarla, toplumu selamladı.


Hacettepe Konferansları

Üniversitenin 50. yılına özel düzenlenen “Hacettepe Konferansları”nda, alanında etkin ve yetkili isimler Hacettepe’nin konukları oldu. Nobel Ödüllü Prof. Dr. Aziz Sancar, tarih profesörü İlber Ortaylı, “Yurtdışındaki Türkler” ve “Göç” denildiğinde ilk akla gelen isimlerden Üniversitemiz Göç ve Siyaset Araştırmaları Merkezi Müdürü Doç. Dr. Murat Erdoğan, Üniversitemiz logosunun tasarımcısı Prof. Dr. Yücel Tanyeri ve insanlığın ayak izlerinin peşinden koşan duayen gazeteci, foto muhabiri ve belgesel yapımcısı Coşkun Aral, Üniversitemizin 50.yıl yolculuğunda bizlere eşlik etti.


Yerleşkeler Buluşuyor

Hacettepe Üniversitesi Yerleşkelerinde görev yapan akademisyen, personel ve öğrencileri sıkça bir araya getirmek amacıyla tasarlanan “Yerleşkeler Buluşuyor” konferansları, 50. yıl etkinlikleri kapsamına alındı.

Beytepe’deki akademisyenlerin Sıhhiye Yerleşkesi, Sıhhiye’deki akademisyenlerin de Beytepe Yerleşkesindeki öğretim üyesi, çalışan ve öğrencilerle buluştuğu konferanslar, 2017-2018 akademik yılında da sürecek.Görüntüler