50. Yıl Konserleri

Konserler, 50. yılında Hacettepe Üniversitesi sadece bilim ve teknoloji alanlarında değil sanatta da benzersizliğini kutladı. Müzik, her türüyle Hacettepe Üniversitesi’nin 50. yıl dönümü etkinliklerinin en belirgin özelliklerinden biri oldu.

Türkiye’nin ilk üniversite senfoni orkestrası olan Hacettepe Üniversitesi Senfoni Orkestrası, konserleri ve eşlikleriyle heyecan verici, şaşırtıcı çeşitlilikler sundu.


50. Yıl Bahar Konserleri

Hacettepe Üniversitesi, 50.yıl etkinlikleri kapsamında düzenlenen “50.Yıl Bahar Konserleri” ile birbirinden farklı ve renkli 4 konsere ev sahipliği yaparken birbirinden değerli sanatçıları ağırladı.
Cazın Kalbi Beytepe'de Attı

Hacettepe Üniversitesi, 50. yıl kutlamaları kapsamında kapılarını 21. Uluslararası Ankara Caz Festivali’ne de açtı. Ülke sınırlarını aşan müzik ve şovları ile “Ayhan Sicimoğlu & Latin All Stars”, 19 Mayıs’ta Hacettepe Üniversitesi Beytepe Yerleşkesinde Ankaralı müzikseverler ile buluştu.

Müzisyen, gezgin, radyocu ve TV programcısı olarak tanınan Ayhan Sicimoğlu’nun “Latin All Stars" grubu ile Beytepe’de latin havası estirdiği konser, renkli görüntülere sahne oldu. Rektörlük binası arkasında yer alan geniş çimlik alanda planlanan konser, hava muhalefeti nedeniyle Kongre Merkezinde gerçekleşti.


Senfonik Masal

Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı Müzik ve Sahne Sanatları alanlarının ortak yapımı, çocuklar ve çocuk kalanlar için yazılan “Senfonik Masal”, Hacettepe Üniversitesi’nin 50.yılında, kurucusu Prof. Dr. İhsan Doğramacı ve dünya çocuklarına ithaf edildi. Eser, dünyada ilk kez 23 Nisan’da sahnelendi.

Anlatıcılar, solistler, korolar, dansçılar ve orkestra için yazılmış bir “sahne eseri” olma özelliğini taşıyan eserin sergilenmesinde çocuk ve gençlik korolarıyla birlikte çocuk dansçılar yer aldı. Orkestra şefliğini Murat Göktaş, koro şefliğini Atilla Çağdaş Değer’in üstlendiği Senfonik Masal’ın metinlerini Kamer Güngör, müziklerini Levent Kuterdem, koreografisini İnan Mert hazırladı. Eserin seslendirmesi ise tiyatro sanatçıları Eray Eserol ve Ayşe Akınsal’a ait.