Yarın Bugünden Kurulur Sergisi

Hacettepe Üniversitesi, Sanat Müzesi’nin yeni koleksiyonunu, 50. yılında CerModern’de açılan “Yarın Bugünden Kurulur” sergisi ile ilk kez sanatseverlerle paylaştı. Yeni koleksiyon, 2005 yılındaki yapıtların (çekirdek koleksiyonun) oluşturduğu merkezin etrafında, CerModern’de, tıpkı bir müze gibi kurgulanan mekânla sergilendi.

Hacettepe Üniversitesi’nin sanat yapıtları belleğinin görünürlüğünü ortaya koyan sergide, Türkiye Plastik Sanatlar atmosferinin yakın tarihinin, farklı tekniklerdeki yüzeyler, heykeller, seramikler, yerleştirmeler ve video sanatı üzerinden müze koleksiyonunun küçük bir portresi sunuldu.

Yaklaşık altı aylık bir çalışmanın sonucunda gerçekleşen serginin ana seçkisi, Hacettepe Sanat Müzesi’ne 2015-2017 yılları arasında sanatçıların armağan ettikleri yapıtlardan oluştu. Böylece bu yeni yapıtlarla özellikle genç sanatçılara kapılarını açıp, geleceğe dair adımlarını destekleyen Hacettepe Üniversitesi, bu sergiyle birlikte daha da zenginleşen nitelikli bir koleksiyona sahip olma hedefini vurguladı.


Görüntüler